Napsali o nás


 

 

Dva z Regensburgu v L.A.

 

Oskar a Daniela Siebert byli vyznamenani americkou cenou neprofesionálních filmařů.

 

Regensburg

 

Ne jenom světově známé osobnosti filmového světa se mohou svými úspěchy v Los Angeles pochlubit, nýbrž i neprofesionální filmaři z Regensburgu, mohli tuto slávu koncem prosince 2002 sami vychutnat.

 

Oskar a Daniela Siebert byli společně s jejich krátkým hraným filmem "Pražská romance", pozváni členy Amateur Movie Makers Association do Los Angeles. Při slavnostní premiéře byla přítomna řada hostů a neprofesionálních filmařů. Po vlastní projekci krátkého hraného filmu "Pražská romance" a "Klíč", sklidili Siebertovi ohromný potlesk.

 

Slavnostní předání cen.

 

Pan Howard Lokwood, organizátor tohoto setkání, se ve svém úvodním slově zmínil o znamenitém řemeslnickém filmařském umění obou (neprofesionálních)autorů, a zároveň hovořil o úspěšné reprezentaci na Amerických neprofesionálních festivalech, kterých se Oskar a Daniela Siebertovi zúčastňují od roku 1995. Na konec předal pan Howard Lokwood oběma regensburským filmařům ocenění Associace AMMA – Movie Maker Achivement Awards a Photographic Society of America, Video and Motion Picture Division Film – Exhibition Award.

 

Po slavnostním ceremoniálu byli oba Regensburští filmaři (otec s dcerou) zavaleni otázkami, ne jenom k jejich filmařským zkušenostem a plánům, ale též otázkami o historické metropoli Bavorska – Regensburgu. V záverečné řeči se zmínil pan Lokwood ne jenom o přirozené profesionalitě Siebertových filmů, ale též o tom jaká témata si oba autoři pro své krátké filmy volí.

 

"Není jen chvalitebné, nýbrž pro nás též velice krásný pocit, vychutnat takovýto krátký film, který dokáže zavést diváka do světa lidských pocitů, přátelství mladých lidí rozličných národností a do světa nevyřčené lásky. Tento krátký film ukazuje spojení národů v Evropě a je to příklad pro vytváření přátelství mezi lidmi a národy."

 

V příštích dnech měli Siebertovi pak možnost se podívat do zákulisí filmového průmyslu v "Universal Studios" (Hollywood). Po shlédnutí Hollywoodu a Los Angeles s řadou muzeí, vedla jejich cesta do Las Vegas, za odměnu za jejich recherche o Indiánech žijících v Arizoně.

 

Novi pratele.

 

Ačkoliv nezanechali regensburští filmaři, Oskar a Daniela Siebert žádnou hvězdu na Hollywoodu – Boulevaru, přesto  získali řadu přátel a příznivců pro německy neprofesionální film.

 

"Byla to pro nás veliká čest, být osobně v Los Angeles při premiéře našeho krátkého filmu, ale ještě větší čest byla pro nás jako občany města Regensburg, reprezentovat naší kulturu v USA."

 

S těmito slovy a pocitem spokojenosti se vraceli Siebertovi zpět do Německa.

 

 

Foto : Pan Howard Lokwood předává Oskarovi a Daniele Siebertovim PSA vyznamenání.