Napsali o nás


 

RUND SCHAU

  

VideoAktiv Regensburg

 

Regensburg (bu). Přesně před deseti lety založil Oskar Siebert, který byl již léta aktivním filmařem v klubu regensburských filmových a videoamatérů, společně se svojí dcerou Danielou a Ulrichem Boin, filmovou skupinu s názvem videoAktiv Regensburg.

 

Při príležitosti desetiletého výročí představí nyní městská knihovna Regensburg na Haidplaz výstavu „ Z Regensburgu do celého světa“ od Marlene Frank a Daniely Siebert. Návštěvníky této výstavy očekává výběr fotografií z natáčení neprofesionálních filmových produkcí, tak jako četné filmové trofeje a ocenění, které během těchto let videoAktiv získal. Mimo jiné reprezentovaly tyto neprofesionální filmy od Oskara a Daniely Siebert

po celá ta léta město Regensburg na více jak 250 mezinárodních neprofesionálních filmových a videových festivalech, jako například v Austrálii, Estonsku, Rusku, Anglii, Polsku, České republice a v USA. VideoAktiv se zaměřil více či méně na krátké filmy se sociálně kritickými tématy, které též realizoval ve spolupráci s regensburskými školami. Jeden z nejznámějších filmů je „Pražská romance“, která pojednává o lásce bez hranic mezi německým děvčetem a českým chlapcen. (Odehrává se v Praze)

 

Při vernisáži této výstavy, v pátek, 4. března, ve 20 hod. v městské knihovně budou promítány tři krátké filmy z „ Humor-Produkce“ od videoAktiv. Mimo jiné darují Siebertovi tyto filmy na DVD a VHS městské knihovně pro veřejné půjčování.

 

Překlad

Jitka Vojth