Napsali o nás


 

RUNDSCHAU

 

KINO – REPORT

 

Oscar pro Oskara - “Zlaty Rytíř” pro filmaře Oskara Sieberta

 

Regensburg  (bu) Dnes, ve středu, končí 12. Regensburský týden krátkých filmů. Vyvrcholením této přehlídky je pochopitelně udělení cen, v 19:00 hod.v kině Ostentor. Již před samostatným vyhlašením vítězů se může těšit,  regensburský filmař, Oskar Siebert, kterému bylo ředitelstvím mezinárodního festivalu na Malte sděleno, že jeho krátký hrany film „MATKA“ byl oceněn jednou z hlavních cen festivalu. Festival se koná od 30.11. do 3.12.2005.

 

Jako ocenění „OSCAREM“, můžeme označit udělení „Zlatého Rytíře” pro neprofesionální filmaře. Již od poloviny 50.let se angažuje maltézská federace v oblasti neprofesionálních filmařů . V průběhu doby se ale tento festival nejen rozrostl ale tez rozšířil. Vedle kategorie – A, pro amatérské filmaře, soutěží svými krátkými filmy též studenti filmových škol a profesionální filmaři.

 

Přihlášky na festival přicházejí z pěti kontinentů a skoro ze všech zemí. Zvláště hrdí jsou organizátoři tohoto festivalu na to, ze letos mají též filmy z Turecka a Iránu.

 

Oskar Siebert z Regensburgu se může opravdu pyšnit ve své kategorii nad tímto “Rytířském” oceněni v bronzu. “ “Rytíř ve stříbře” jde též do Neěecka a získává jej Filmový klub z Reinickendorf.

 

Středa, 23.listopadu 2005