Napsali o nás


 

Zfilmována Fascinace o Indiánech

 

Regensburg.  Fascinace o Indiánech působí na nás přes jejich kulturu, tradici, tance a kostýmy. Především jsou Indiáni známí jako první obyvatele amerického kontinentu. Při cestě po západní části Ameriky se setkali filmaři Oskar a Daniela Siebertovi tváří v tvář s opravdovými Indiány. Ta fascinace dějin a dnešní víry, stejně jako tradice 21. století motivovala tyto filmaře natočit dokument o Indiánech západní Ameriky.

        

S velkým zájmem sledoval filmový tým, nedaleko Phoenixu v Arizoně, taneční festival kterého se zúčastnili Indiáni z mnoha kmenů. “Často bylo pro nás velice obtížné řádné záběry Indiánů natočit, neboť ještě dnes věří řada indiánů, že fotografování nebo filmováni jim může vzít jejich duše.”, vyprávěla Daniela Siebert. Natočení objektivního dokumentu o životě, dějinách a  tradicích Indiánů, musela předcházet řádná rešerše. Některé záběry se musely natočit přímo v indiánském muzeu – Heard Museum - ve Phoenixu v Arizoně.

        

Po prohlídce exponátů praví Indiáni kmene Delavaru své tance nejen předváděli,  ale také je učili mladé i starší návštěvníky muzea. Toho využila Daniela a požádala náčelníka Delevaru a jeho rodinu o malé interview. Zajímavé bylo líčení, jak děti vyrůstají mezi staletou tradici a normálním životem a školou.

        

Po mnoha rešerších a záběrech v rezervacích vznikl tento zajímavý dokument o původních obyvatelích Ameriky. “Snažili jsme se nejen ukázat dějiny, ale též obtížnou cestu v životě Indiánů a proto jsme nazvali náš film “Po stopách pravých Indiánů”, řekl nám Oskar Siebert.

        

Komentář k tomuto filmu jsme natočili ve třech jazycích. Daniela mluví německý a anglický komentář a česká kolegyně Ilona Holešínská namluvila český komentář.

        

Další informace o filmu a celém filmovém týmu najdete na jiném místě těchto stránek.