Napsali o nás


 

 

RUNDSCHAU 24.12.2009

 

Oskar Siebert sbírá filmové ceny

Regensburský filmař vyhrál zlatou medaili na filmovém festivalu v Koreji.

 

Regensburg (XWA). Oskar Siebert a jeho dcera Daniela sbírají trofeje tak, jako jiní lidé například známky. Do dneška získali více jak 250 filmových cen.

 

Za film „Pražská romance“ převzal Oskar Siebert v minulých dnech Zlatou medaili Korejského UNICA Komitee. Při slavnostním udělování cen byl Siebert v Seoul jako jediný oceněný evropský autor. “Toto ocenění jsme dostali za nejlepší scénář. Odborná porota festivalu byla složena z profesionálních filmových a televizních tvůrců “ sdělil nám Oskar Siebert. „Pražská romance“ je německo-český filmový projekt, který se uskutečnil již na podzim roku 2001. Je to jeden z více jak 50 krátkých filmů, které Siebertova skupina „videoAktiv“ doposud natočila.

 

Filmy Oskara Sieberta a jeho dcery Daniely byly promítány na více jak 500 filmových soutěží a festivalech. Ocenění a hlavni filmové ceny z Evropy, Austrálie a Ameriky mají oba ve své vitríně. „Nyní přibyla konečně i cena z Asie“ řekl nám Siebert po svém návratu z Koreje. Většinu svých filmů financoval Siebert pochopitelně sám, někdy se jim dostalo podpory též od kulturního fondu REWAG.