Napsali o nás


 

 

Kultura v Regensburgu

 

Cena regensburským filmařům

 

OCENĚNÍ Vyznamenáni byli Oskar a Daniela Siebert z filmové skupiny „videoAktiv“

 

Regensburg/Schönsee. Organizační vedení Bavaria Bohemia e.V. , Bavorsko-českého centra v Schönsee, udělovalo minulý týden v rámci slavnostního aktu, čestné ceny „Brückenbauer –Stavitelé mostů“. Jedna z jedenácti udělených cen byla udělena filmové skupině „videoAktiv Regensburg“ Oskara a Daniely Siebertových. Cena Brückenbauer – Stavitelé mostů se uděluje za neúnavnou a dobrovolnou aktivitu občanu kteří se angažují pro lepší dorozumění a spolupráci mezi sousedními národy Čech a Bavorska.

        

Oskar Siebert točí od roku 1986 sociálně kritické a krátké filmy. V roce1995 se stává společně se svou dcerou Danielou zakladatelem filmové skupiny videoAktiv Regensburg, která zapojuje do svých projektu regensburské studenty. Tato skupina a její filmy byly mnohokráte oceněny. Od roku 1996 spolupracuje videoAktiv s řadou českých filmových skupin a prezentuje pravidelně krátké filmy na četných filmových festivalech. Od roku 2000 organizuje videoAktiv i další společné filmové projekty s českými filmaři. Daniela a Oskar Siebert společně s Jaroslavem Šikou byli v roce 2007 zakladateli a zároveň i pořadateli 1. Bavorsko-českého srovnávacího filmového festivalu v Regensburgu.

        

„Oskar a Daniela Siebert spolecně s videoAktiv Regensburg, se příkladně angažují daleko přes jejich vlastní filmařské zájmy, v oblasti společných Česko-bavorských kulturních zájmů. Touto dobrovolnou aktivitou stavějí tak Oskar a Daniela Siebert mosty dorozumění mezi Bavorskem a Českem“, takto je popsáno zdůvodnění jejich ocenění.

 

MITTELBAYERISCHE ZEITUNG

PÁTEK 3. dubna 2009