Napsali o nás


 

 

Nová nominace "Matky"

Krátký hraný film Oskara a Daniely Sieberovi

 

Regensburg. Ve čtvrtek, 25. března oznámila porota Mezinárodního filmového festivalu v Lancasteru (Manchester) z Velké Británie regensburským filmařům Oskarovi a Daniele Siebertovým, že jejich krátký hraný film "MATKA" je ve dvou kategoriích nominován na hlavní cenu.

 

Slavnostní ceremoniál s předaním cen se bude konat v sobotu 10. dubna v „ Dukes Theatre“ v Lancester. Film "Matka" je též nominován na jednu z cen na mezinárodním filmovém a video Festivalu v Seoulu (Jižní Korea). Tato ocenění, ale též i řada pozvání tohoto krátkého 18 minutového filmu pořadateli různých festivalů svědčí o vysoké umělecké kvalitě tohoto filmu. 15 let angažované činnosti skupiny videoAktiv Regensburg  neni pouze uznáním samotných filmařů, ale je to příkladná kulturní reprezentace města Regensburg, Horního Falcka, ale i svobodného státu  Bavorska.

 

V říjnu slaví videoAktiv 15 let od svého založení. V programu je počítáno s filmovou projekci českých filmů, stejně jako nejúspěšnějších filmů videoAktiv Regensburg. Tyto oslavy proběhnou pod názvem "Slavíme s přáteli", Tato oslava je v rámci kulturní a přeshraniční spolupráce s českými filmaři.