Zachráněn


Nový projekt je konečně hotov.

 

Náš  nový filmový projekt II. byl až do této doby tajný, ale nyní můžeme konečně vše kolem tohoto projektu prozradit.

 

Oskar a Daniela dopsali konečně filmový scénář. Daniela po skončení maturitního stresu, se bez velikého váhání vrhla na zajišťování celé produkce. Zachraňovala co se dalo, jak, napovídá i titul nového krátkého hraného filmu. Natáčení je skončeno a my můžeme konečně prozradit co bylo za tímto tajuplným "novým projektem II." skryto. "ZACHRÁNĚN", je "malá" filmová parodie o Drakulovi a jeho potížích, při hledání nového zdroje síly. Ale žádné obavy – Konec dobrý – všechno dobré.

 

Ale ne jenom Drakula byl zachráněn, nýbrž celý tento filmový projekt. Oskar po svém úraze má stále zdravotní potíže a jeho ramenní protéza nefunguje tak, jak by měla. Kloubová protéza jej značně omezuje v pohybu a při námaze mu způsobuje strašné bolesti.

 

Jak je dobré, když má člověk přátele. Na pomoc přijel Oskarovi nadšený filmař, autor našich internetových stránek a hlavně "pravý" přítel, Slávek Šika z Teplic. Plných 6 noci trvalo natáčení tohoto krátkého filmu. Každý den od 18,00 do 03,00 hodin ráno, pracoval celý filmařský tým s nesmírným nadšením. Tentokráte stáli před kamerou ( mimo Filumeny) studenti herecké akademie z Regensburgu. Hlavní roli Drákuly ztvárnil Thomas Jansen. Daniela vedle své těžké úlohy – vedoucí produkce – měla na starosti též kostýmy a masky. Slávek Šika jako host naší filmové skupiny, svěřil osvětlovací techniku synovi Jakubovi, který tuto úlohu zvládl bravurně. Slávek pak pilně zastupoval Oskara též za kamerou a obsluhoval kamerový jeřáb. Nyní očekává oba ještě to nejhorší a sice střih a ozvučení filmu. Točilo se na DV – 16:9 - filmový formát

 

Celý filmařský tým který se skládal celkem z 20 pomocníků, pochopitelně i s herci dohromady, odvedl opravdu vynikající práci.

Celá tato produkce vyšla na více jak 1.500 € .

 

Protože město Regensburg se rozhodlo přihlásit do soutěže o titul evropské kulturní hlavní město 2010, a její městská kasa je prázdná, nemůže v současné době podpořit žádný kulturní projekt a tak musí zbytek těchto nákladů převzít autor tohoto filmu a projektu na vlastní bedra.

 

A teď se podívejte jak jsme točili:

Galerie I  Galerie II