Po stopách pravých indiánů


V říjnu 2007 proběhl u nás v Regensburgu 1. Bavorsko-český srovnávací filmový festival, jehož přípravou a uspořádáním jsme byli pověřeni. Příprava tohoto festivalu nás stála skoro celý rok příprav. Naše úsilí se však vyplatilo. Na nové filmy nám ale nezbyl žádný čas.

 

Nyní jsme však tak daleko, že se nám konečně podařilo dokončit náš dokumentární film o jižně amerických indiánech.

 

Pokud byste se nás však chtěli zeptat proč dokončení našeho 15 minutového filmu tak dlouho trvalo, tak můžeme pouze odpovědět: “Náš tým (Daniela a já) jsme si nemohli dovolit tak často lítat do Ameriky, abychom ukončili naše natáčení.” Po prvních záběrech z tanečního festivalu Indiánů z Ameriky a Kanady, jsme museli nejprve provést řádnou rešerši a nakonec dokončit naše dotáčky.

 

Konečně jsme naši dokumentaci dokončili. Tak jak se od nás očekává, opatřili jsme náš film komentářem ve třech jazycích. Německy, česky a anglicky. Daniela hovořila jak německý tak i anglický komentář a Ilona Holešínská (FOXYMON Brno) nám namluvila ten český komentář. Komentář i titulky v češtině jsme dělali za spolupráce Jana Lengyela a Tomáše Konvičky v Praze. Tak tedy opět a jako vždy naše německo-česká spolupráce.

 

Film je hotov a my věříme, že bude pro diváky tak zajímavý a poutavý, jako byla naše návštěva u pravých Indiánů.