Aktuality 2004


2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013


Noc krátkých filmů v televizi

 

Jistě to není žádné vítězství, ale zajisté řádné ocenění, když výběrová komise Festivalu a vedení televizního vysílání pro východní Bavorsko (TVA Regensburg), vybrala pro veřejné vysílání do kolekce krátkých filmů z Regensburského týdne krátkých filmů, též náš film. Tak tedy v sobotu 20.11.2004 vysílá televizní vysílač pro východní Bavorsko od 22:00 hod. "Můj nejkratší film" od Oskara a Daniely Siebertových z Regensburgu

 

 

 


KURZ FILM WOCHE

 


BATAVIALE 2004

Regensburští filmaři oceněni zlatou a stříbrnou medaiíi

 

Jednou za čtyři roky se stáva město Passau dějištěm  mezinárodního videofestivalu.Tento rok bylo na festival přihlášeno více jak 100 videofilmů z 12 zemí do 6 tématických kategorií. Předvýběrová komise vybrala do festivalového programu 67 produkcí, které byly promítnuty nejen mezinárodní porotě, ale i i veřejnosti. Od čtvrtka 30.září do soboty 2.října shlédli nejen porotci, ale i přítomní autoři a diváci z rozličných koutů Evropy, krátké filmy, které byly promitány na veliké plátno. I tento rok byl videoAktiv Regensburg zastoupen na tomto festivalu dvěma krátkými filmy. V kategorii Dokumentů byl promítnut film o české malířce žijící v Regensburgu pod názvem "Ivana Koubek". Tento film byl oceněn stříbrnou medailí. Mezinárodně nejúspěšnější film "Pražská romance" byl i tentokrát  oceněn zlatou medailí Bataviale 2004.

 

Daniela Siebert spoluautorka a v současné době studentka na regensburské univerzitě převzala od ředitele festivalu Rudi Obermeiera obě ocenění.

 

Fotografie - pořadatelé

Fotogalerie  zde


Milí filmoví přátelé,

 

tyto naše vzpomínky patří našemu příteli a zároveň i prezidentovi BDFA (Německý svaz pro neprofesionalni film)

 

panu Hansjoachim Stampehlovi

 

který po dlouhé a těžké nemoci nás 14. října 2004, navždy opustil.

 

 videoAktiv Regensburg


Náš start

 

Po natočeni každého filmu, očekává autor s napětím, jaký dojem udělal jeho film jak na diváky, tak i na pány porotce. Tak to bylo i letos s naším novým filmem "Můj nejkratší film".

 

Start našeho filmu byl tentokrát na soutěži 46. Rychnovské osmičky. Náš krátký film vybrala předvýběrová komise ne jenom do soutěžní projekce, ale i pro všechna tři veřejná představení. Skoro 1.200 diváků shlédlo náš film. Byl to DIVÁCKÝ – REKORD, při mezinárodní neprofesionální soutěži. Též přítomným filmovým autorům letošního festivalu se náš snímek líbil a tak v roli tak zvané LAICKÉ POROTY nám přiřknuli 2. cenu v kategorii hraných filmů. Odborná porota ve složeni, Mgr. Ludmila Lojdová - akademická malířka, Prof. Rudolf Adler - režisér a profesor na pražské FAMU a brněnský televizní režisér pan Eugen Sokolovsky, nám přiznala pouze cenu IMPULS z Hradce Králové. Bylo to možná tím, že českým překladem ušla oběma pánům porotcům pointa filmu, kterou však jako jediná pani Mgr. Lojdová plně pochopila (dověděli jsme se to na pohovoru s porotou). Máme za to, že ani porotci není dovoleno si při projekci  zdřímnout.

 

Jinak musíme konstatovat, ze start našeho filmečku, který jsme natočili ve spolupráci s českými kolegy, byl úspěšný. Teď můžeme s klidným svědomím náš filmeček "Můj nejkratší film", hrdě prezentovat na dalších mezinárodních festivalech.

 

Pro vas napsala

Daniela Siebert

Fotogalerie  zde